679 kez okunmuştur.

 
 Ana Sayfa > Hac ve Umre Haberleri > Umre vizesi için yarın son gün
 


 
Umre vizesi için yarın son gün

Umre vizesi başvurularının 17 Temmuz'da sona erecek

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, umre vizesi için tüm dünyada yapılan başvuruların yarın sona ereceğini açıkladı. Bakanlık Umre Hizmetleri Genel Müdürü Abdülaziz Damanhuri tarafından imzalanan ve medyaya dağıtılan mektupta başvuruların 17 Temmuz'da (27 Şaban) sona ereceğini ifade etti.

Yetkililer bunun rutin bir işlem olduğunu ve her yıl benzer şekilde devam ettiğini söyledi. Genel olarak vize başvuruları doğrudan Suudi elçilik ya da konsoloslukları tarafından kabul edilmiyor. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Körfez ülkelerinde de Suudi Arabistan vizesi almak isteyen kişilerin belgelerini yetkili umre organize şirketleri vasıtasıyla teslim etmesi gerekiyor.

Aracı şirketler başvuruları internet üzerinden Suudi Hac Bakanlığı'na gönderiyor. Bakanlık onayı alındıktan sonra organize şirketinin vize için 14 gün içerisinde bulunduğu ülkedeki Suudi konsolosluğuna başvurması gerekiyor. Vizenin 1-2 hafta içerisinde çıktığı ifade ediliyor.

Umre sezonu İslami takvimde ikinci ay olan Sefer ayında başlıyor ve Şaban'ın sonuna kadar devam ediyor. Ramazan'ın ardından Suudi hükümeti hac hazırlıkları dolayısıyla umre vizesi vermiyor.

Suudi yetkililer geçen yıl 5,2 milyon umre vizesi verildiğini açıklamıştı. Bu yıl umre ziyareti yapanların sayısının 5.5 milyonu aşması bekleniyor.

ALTYAPI YETERLİ

Suudi yetkililer artan ziyaretçi sayısına rağmen Mekke ve Medine'nin altyapısının yeterli olduğunu vurguladı. Hac Bakanlığı'nın hacılara daha iyi hizmet verebilme amacıyla 22 yeni proje üzerinde çalıştığı kaydedildi.

Bakanlık yetkilileri 1 Temmuz itibariyle ülkeye 3,8 milyon ziyaretçinin giriş yaptığını ve geçen yılın aynı dönemine kıyasla 400 bin artış olduğunu söyledi. Halen Mekke ve Medine'de 290 bin ziyaretçinin bulunduğu ve gerisinin ülkesine döndüğü kaydedildi.

Dini vazifelerini tamamlamalarının ardından ülkesine dönmeyen ve Suudi Arabistan'da kaçak kalanlara karşı denetim ve tedbirler de artırıldı. 2005'te umre ziyaretinden sonra Suudi Arabistan'ı terk etmeyenlerin sayısı 450 bin kişi iken bu rakam geçen yıl 24 bine kadar düştü

http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=218899 

YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapan erolkara.net bünyesinde yayınlanan yazı, haber ve videolar,kaynak göstermek veya ilgili sayfaya link vermek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda her türlü yasal haklarımız saklıdır.

 
 

Hac ve umre kutsal yolculuk - erolkarasiteleri

İletişimerolkarasiteleriFacebookTwitter
SİTENE EKLE
SIK KULLANILANLARA EKLE

ÖNEMLİ DUYURULAR


GELİŞMELERİ BİZDEN TAKİP EDİNİZ

2013 / 2014 umre broşürü ve fiyatları TIKLA ÖĞREN

2014 UMRE İNTERNET KAYIT

2014 YILI UMRE İÇİN İSTENEN BELGELER

HAC / UMRE KARGOLARI SORGULA
 


MEKKE MEDİNE CANLI İZLE

HAREMEYN


HAC VE UMRE VİDEOLARI

MEKKE'DE  EZAN VAKTİ
MEDİNE'DE EZAN VAKTİ
ŞEHİRLERİN EZAN VAKTİ
ÜLKELERİN EZAN VAKTİ

HAC VE UMRE'de SON EKLENEN

EROLKARA YAZILARI SON EKLENEN

EROLKARASİTELERİ'NE ULAŞINIZ


İSLAM

2011 UMRE GÜNLÜĞÜ

KUTSAL EMANETLER

KUTSAL EMANETLER

KUTSAL EMANETLER

AZİZ MAHMUT HÜDAYİ

HABERLER

ÇOCUK BAHÇESİ

VEFA SEMTİ VE HZ. ŞEYH VEFA KONEV

DİNİ VİDEOLAR

FİLM KLİP VİDEO